Czasy, w których Panna Młoda musiała założyć śnieżnobiałą suknię minęły bezpowrotnie. Po pierwsze nie jest to już koniecznością, a po drugie nie zawsze pasuje do karnacji. Ponieważ to między innymi na nią należy zwrócić uwagę przy wyborze tej jedynej kreacji. Obecnie w salonach spotyka się mnóstwo odcieni sukien ślubnych: od śnieżnobiałych po bladoróżowe i karmelowe.

Suknia ślubna, a typ urody

Jaki kolor sukni ślubnej wybrać?

Wiele kobiet uznaje, że standardowa biel nie pasuje do ich typu urody i karnacji. Każda z Pań chce wyglądać pięknie i olśniewać w tym najważniejszym dniu. Ponadto nieprawidłowo dobrany odcień ślubnej kreacji podziała zdecydowanie na niekorzyść. Może bowiem dodać kilka lat to obecnego wieku, uwydatni przebarwienia na szyi, czy dekolcie oraz niepotrzebnie podkreśli jasną karnację. Kluczowa jest odpowiedź na pytanie, do jakiej pory roku pasuje nasza cera. W zależności, czy są to typy chłodne lub ciepłe dobiera się kolor i krój sukni. Najlepiej wybrać się na przymiarki, podczas których wszystko będzie widoczne jak na dłoni. Tym samym zwraca się uwagę na kolor włosów i oczu – tak, to też ma ogromne znaczenie.

Typy urody, a suknia ślubna

Panie z wiosennym typem urody, czyli blondynki z jasną karnacją lub kobiety z nieco ciemniejszymi włosami najlepiej będą prezentowały się w kolorach perłowych, latte, bladym różu oraz szampańskich. Kobiety nazywane typem Lato to przede wszystkim subtelna uroda i chłodny odcień włosów. Tutaj wybór powinien paść na suknię w kolorach nieco bardziej cielistych, czyli kość słoniowa i ecru. Warto jeszcze wspomnieć, że takie kolory kreacji idealnie odbijają światło. Dzięki temu najlepiej skomponują się z jaśniejszą karnacją. Kolejny typ urody to Pani Zima, nazywana często Królewną Śnieżką. Dlatego jak najbardziej uzasadniony w tym przypadku jest kolor klasycznej bieli, ewentualnie pudrowego różu. Z naciskiem jednak na pierwszą propozycję. Złote odcienie sukni ślubnej najlepiej wpiszą się w typ urody o nazwie jesień. Latynoska uroda, bo o niej mowa, najlepiej będzie wyglądała w takiej właśnie konfiguracji.