Uwielbiała je Marilyn Monroe, są sygnowane nazwiskami najbardziej znanych celebrytek w Polsce i na świecie, stanowią wizytówkę każdej kobiety – mowa oczywiści o perfumach. Mogą zarówno kusić intensywnym zapachem, odzwierciedlać woń świeżych owoców lub otulać delikatną mgiełką całe ciało.

Podstawowe nuty zapachowe perfum

Największa moc zapachu

Widząc wszystkie marki perfum na sklepowych półkach, bardzo trudno podjąć decyzję o zakupie tego jedynego flakonu. Nie ma tutaj miejsca na przypadek, zapach jest uznawany przecież za jedną z części garderoby każdej kobiety. Niemal każdy ma swój ulubiony rodzaj zapachu, stanowią idealny pomysł na prezent z każdej okazji, perfumy działają na mężczyzna jak afrodyzjak. Dlatego nie wychodzimy bez nich z domu, czasami znajdujemy potrafimy rozpoznać ten jeden aromat wśród wielu innych. Czasami jednak każdy może pozwolić sobie na luksus eksperymentu z nowym zapachem. W takiej sytuacji może nas jednak zgubić zmysł powonienia, przy braku konkretnych oczekiwań może wprowadzić nas w błąd. Po wdychaniu już trzech zapachów pojawia się problem z ich identyfikacją, niektóre Panie pokonuje dotyka nawet ból głowy z powodu nadmiernego zgromadzenia zapachów w jednym miejscu.

Jakie są rodzaje zapachów?

Przed wyborem idealnego dla siebie zapachu, warto zapoznać się z poszczególnymi rodzajami, wśród których wyróżnia się perfumy, wody perfumowane oraz wody toaletowe. Kolejny podział zakłada klasyfikację ze względu na rodzaj aromatu: kwiatowy, szyprowy, cytrusowy i oczywiście orientalny. Każdy z nich wyróżnia się pewnymi specyficznymi cechami. Najbardziej popularne są nuty kwiatowe, gdyż charakteryzują się delikatnością jednego gatunku kwiatów lub kilkoma jednocześnie. Zapachy szyprowe są często wybierane przez osoby starsze, które uwielbiają bardzo intensywne aromaty. Odpowiedzialne za nie są stosowane zapachy mchu dębowego połączonego z różą, żywicą oraz paczulą. Jednym z lepszych wyborów, zwłaszcza na lato są zapachy cytrusowe, gdyż mają orzeźwiający aromat. Wszystko to dzięki zastosowaniu olejków eterycznych na przykład z cytryny.