Spójrzmy prawdzie w oczy, każdy popełnił jakieś błędy modowe. Na pewno nie raz zastanawialiśmy się, jaki sweter włożyć albo jakie buty pasują do dżinsów. A przynajmniej szukaliśmy odpowiedzi, dlaczego niektórzy zawsze wyglądają elegancko, a inni nie umieją dobrać ubrań do swojej sylwetki.

Zwróćmy uwagę na akcesoria

Przy wyborze akcesoriów zawsze bierzmy pod uwagę swój strój. Do skromnych ubrań idealnie pasują odważne akcesoria. Jednak pamiętajmy, aby nie przesadzać z dodatkami. Jeśli chcemy założyć pierścionek, bransoletkę, kolczyki i naszyjnik, możemy łatwo przesadzić. Lepszym rozwiązaniem będzie zestawienie będzie bransoletka i naszyjnik z paciorkami. Przy wyborze naszyjnika zwróć uwagę na to, aby pasował do dekoltu.

 Najczęstsze błędy modowe

Mankiety w dżinsach

Zawsze zawijajmy dżinsy, jeśli ubieramy botki. Jeśli tego nie zrobimy, nie będziemy wyglądać atrakcyjnie. Skracamy też wtedy nogi. Niektóre osoby zawijają dżinsy tak, aby nie było widać nóg. Jednak wtedy ich nie wydłużają. Aby prawidłowo zrobić mankiet, zawińmy dżinsy kilka razy ciasno tak, aby było widać kilka centymetrów nogi.

Rajstopy a lakier do włosów

Podczas noszenia spódnicy, szortów lub sukienki, najczęściej zakładamy pod spodem rajstopy. Wtedy będzie nam nie tylko ciepło, ale też będziemy wyglądać modnie. Problem polega na tym, że wiele pończoch i rajstop puszcza oczko. Jednym ze skutecznych sposobów, aby temu zapobiec,  rozpylmy lakieru do włosów na rajstopy lub pończochy. Pamiętajmy jednak, aby to zrobić, zanim jeszcze je założymy.

 

Spódnica w kratkę

Ubrania z dużym wzorem w kratkę mogą całkowicie zrujnować naszą figurę. Wyglądają stylowo, ale wizualnie poszerzają biodra. Lepiej wybierzmy wzory z neutralnymi dodatkami lub po prostu w jednym kolorze. Jeśli naprawdę kochamy kratkę i nie wyobrażamy sobie bez niej swojej garderoby, zdecydujmy się na małą kratkę.

Spodnie w paski

Poziome paski wizualnie dodadzą Ci kilka kilogramów. Jeśli jednak kochamy paski, nie rozpaczajmy. Wszystko, co musimy zrobić, to po prostu wybrać pionowe paski. Wtedy wyglądamy na wyższych i szczuplejszych.