Każde wnętrze, które przyozdobione jest kwiatami wpływa na lepsze samopoczucie osób w nim przebywających. Podobnie jest w momencie, gdy kwiaty pojawią się w biurze. Pracownikom od razu przyjemniej się pracuje. Jakie róże poradzą sobie w przestrzeniach biurowych? Jakie jeszcze inne rośliny nadają się do biura? Te pytania zostaną rozwiane w niniejszym artykule.

Róże doniczkowe

Miłośnicy róż mogą spać spokojnie, gdyż we wnętrzach także można je uprawiać. Idealnie nadają się do tego róże w doniczkach. Doskonale ożywią wnętrze swymi licznymi i barwnymi kwiatami w odcieniach czerwieni, różu, żółci czy bieli. Wymagają one nieco innej uprawy aniżeli róże ogrodowe. Spotkać je można na półkach sklepowych już na przełomie lutego i marca. W trakcie zakupu róży doniczkowej należy sprawdzić kondycję rośliny. Krzaczki winne być zdrowe, pokryte dużą ilością żywych i zielonych liści oraz pąków kwiatów i kwiatów. Zwiędniętych i obsuszonych róż lepiej nie kupować, bo bardzo trudno będzie doprowadzić je do dobrej kondycji.

W biurze, róża powinna zajmować miejsce w najwidniejszym, ale w nie bezpośrednio nasłonecznionym miejscu, gdzie temperatura sięga 18-20 stopni Celsjusza. Gdy we wnętrzu jest zbyt ciepło i sucho wówczas róża zrzuca liście i pąki kwiatowe się zasuszają. Trzeba pilnować tego, by były one oddalone od kaloryfera lub innego źródła ciepła. Kwiaty wymagają systematycznego podlewania, nie lubią mieć zbyt mokro, ani zbyt sucho. Preferują lekko wilgotną ziemię. Można co jakiś zraszać liście, by zachowały ładny wygląd na dłużej i lepiej kwitły. Podczas tej czynności należy dbać o to, by nie zmoczyć kwiatów. Rośliny te wymagają częstego nawożenia profesjonalnymi odżywkami przeznaczonymi tylko do róż. Najlepiej robić to co 7-10 dni, gdyż są dość potrzebującymi kwiatami.

Jakie kwiaty nadają się do biura?

Róże cięte

Zwolennicy ciętych kwiatów mogą zdecydować się na zakup ciętych róż, które będą piękną ozdobą niejednego biura. Wiadomo, że tego typu kwiaty trzeba dość często wymieniać, by jednak cieszyć się ich żywotnością na dłużej warto zastosować różne sposoby na przedłużenie ich trwałości. Jednym z nich jest obcięcie końcówek róż ostrym nożem pod kątem 45 stopni. Dobrym sposobem jest także wlanie Sprite’a do wody, wystarczy pół szklanki napoju na wazon wody. Podobne działanie uzyska się poprzez rozpuszczenie Aspiryny w wazonie z wodą.

Inne propozycje roślin do biura

Najlepszym wyborem kwiatów do biura będą te, które mają niezbyt wielkie wymagania i nie wymagają szczególnej opieki. Świetnie sprawdzą się sansewierie, które są odporne na nieodpowiednie nawodnienie i słabe oświetlenie. Doskonale sprawdzi się także aspidistra wyniosła, czyli tzw. „żelazny liść”, a także monstery, zamiokulkasy, fikusy, bluszcz pospolity, areki czy draceny. W przestrzeni biurowej dobrze poradzą sobie również hoje, nefrolepis, trzykrotki, zielistki, skrzydłokwiat czy cissusy. To, co wyróżnia te kwiaty to nie tylko niewielkie wymagania, ale także to, że nie straszne są im żadne toksyny występujące w powietrzu, w którym przebywają.

Materiał przygotowany z RozeOgrodowe.pl - poznaj nasze róże.