Utrata zęba wpływa nie tylko na wygląd i uśmiech, ale również na stan zdrowia i owal twarzy danej osoby. Obecnie to właśnie implanty stomatologiczne uznawane są za jedno z najlepszych rozwiązań, na jakie mogą zdecydować się pacjenci, którzy posiadają braki w uzębieniu. Co zatem warto wiedzieć na temat implantów zębowych? Dlaczego dobrze jest się na nie zdecydować?

Implanty stomatologiczne – co to takiego jest? Jakie są główne zalety implantów zębowych?

W dzisiejszych czasach, aby uzupełnić braki w uzębieniu możemy zdecydować się na mosty, korony, protezy lub implanty stomatologiczne. Dlaczego warto wybrać implanty dentystyczne? Ponieważ to właśnie one zapobiegają utracie kości. Implanty stanowią również ochronę dla sąsiadujących zębów, ponieważ ich założenie nie wymaga zeszlifowania zdrowych zębów. Czym zatem jest implant zębowy? Pod pojęciem implantu stomatologicznego rozumie się tytanową śrubę, którą lekarz w wszczepia pacjentowi w znieczuleniu miejscowym w kość szczęki bądź żuchwy. Na takiej śrubie następnie umieszczona zostaje sztuczna korona zęba. Jest to rozwiązanie zarówno bezpieczne jak i trwałe. Dobrze wykonanych implantów zębowych nie odróżnimy od naturalnych zębów. Dlatego dzięki nim zyskamy naprawdę piękny uśmiech. Należy również zaznaczyć, że wiele osób wysoko ceni sobie nie tylko estetykę implantów, ale również komfort ich użytkowania. Implanty stomatologiczne nie powodują otarć, nie posiadają elementów ruchomych, a ponadto stanowią skuteczne oparcie dla zębów sąsiadujących. Jeżeli kondycja kości szczęki (lub kondycja żuchwy) nie pozwala na wszczepienie implantu to, aby w takim przypadku uzupełnić brak zęba należy uprzednio przeprowadzić zabieg augmentacji, który to polega na dosztukowaniu kości. Do zalet implantów zaliczamy pełną naturalność i to zarówno przy mówieniu, jak i jedzeniu. To właśnie one pozwalają na przywrócenie młodzieńczego wyglądu. Co ważne warto również podkreślić, że na jednym implancie stomatologicznym można umocować nawet dwa zęby.

Co warto wiedzieć o implantach stomatologicznych?

O czym warto wiedzieć decydując się na implanty stomatologiczne? Na co zwrócić uwagę przy wyborze gabinetu stomatologicznego, w którym będziemy zakładać implanty?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na wizytę w gabinecie stomatologicznym, który w swojej ofercie posiada komputerowe planowanie leczenia implantologicznego. Jak bowiem wiadomo odpowiednia diagnostyka oraz zaplanowanie poszczególnych etapów leczenia są niezwykle istotne, a dzięki użyciu nowoczesnego oprogramowania komputerowego leczenie implantologiczne jest jeszcze bardziej dokładne, a jakość i trwałość implantów są na jak najwyższym poziomie. Planowanie komputerowe ma na celu jak najmniejszą ingerencje chirurgiczną. Ponadto dzięki takiemu leczeniu pacjent wie, na jakie efekt końcowy może liczyć. Należy zaznaczyć, że przekroje cyfrowe są niezwykle przydatne w planowaniu umiejscowienia implantu. Decydując się na wybór gabinetu stomatologicznego warto wziąć również pod uwagę jakość dostępnych materiałów, z których wykonane są implanty oraz doświadczenie specjalistów zatrudnionych w danym gabinecie.

Partnerem materiału jest Indexmedica – implanty Kraków