Ślubne trendy 2018

Wiosna i lato 2018 roku to okres, w którym w modzie ślubnej stawia się przede wszystkim na naturalność, romantyzm oraz dziewczęcy wdzięk. Można się o tym przekonać choćby podziwiając zwiewne suknie w stylu boho, które urzekają delikatnymi haftami oraz przeźroczystymi wstawkami z koronki i falbankami. Oczywiście, również one wymagają dodatków, od których oczekuje się, że będą w subtelny sposób podkreślać kobiecą urodę. Tu w cenie jest choćby dość krótki welon wykonany z muślinu i przesunięty z przodu na tył głowy. Warto jednak zastanowić się jednak również nad tymi ozdobami, które są wykonane z kwiatów.

Kwiaty sztuczne czy naturalne?

Co ciekawe, obecne trendy wcale nie stawiają jedynie na kwiaty naturalne. Te syntetyczne nie są wcale mniej atrakcyjne, a stroiki wykonane z nich, gdy pojawią się na głowie Panny Młodej, niemal do złudzenia przypominają wianki wykonane z kwiatów żywych. Mają jednak nad nimi sporą przewagę, ich właścicielki nie muszą bowiem obawiać się tego, że kwiaty zwiędną jeszcze przed rozpoczęciem uroczystości. Nie można też zapominać o tym, że kwiaty są dodatkiem uniwersalnym, a co za tym idzie – sprawdzają się znakomicie bez względu na to, w jakim stylu utrzymana jest sama sukienka. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że osoby, które marzą o kwiatach naturalnych, muszą o nich zapomnieć. One także zasługują na uwagę, w tym sezonie zaś modne są przede wszystkim te z nich, które można dostać przez cały rok. Dzieje się tak choćby dlatego, że są one zdecydowanie trwalsze niż kwiaty sezonowe. Tu warto wspomnieć choćby o kaliach etiopskich, które nie bez przyczyny cieszą się bardzo dużym powodzeniem. W wiązankach ślubnych prezentują się znakomicie, a ponieważ są okazałe, ciekawą ozdobą może okazać się nawet pojedynczy kwiat. Co więcej, kalie etiopskie można wykorzystać do wykonania takiej ozdoby samodzielnie, co również jest ich niekwestionowanym atutem. Nie inaczej jest z różami. Owszem, powszechnie uważa się je za najpopularniejsze ze ślubnych kwiatów, trudno jednak znaleźć szersze grono ich przeciwników. Róże z pewnością pozwolą na podkreślenie fryzury każdej Panny Młodej a przeźroczysta gumka recepturka sprawi, że ich pąki bez trudności zainstalujemy na każdej gładkiej opasce. Podobny manewr jest możliwy do zastosowania także w przypadku kwiatów sukulentów, z pewnością zaimponuje nam przy tym również w odniesieniu do storczyków. Już jeden egzotyczny kwiat przyczyni się zresztą do tego, że nasza stylizacja ślubna zyska na charakterze. Innym rozwiązaniem, które także może rozbudzać wyobraźnię, jest zastosowanie kwiatów delikatnych. Tu warto wspomnieć choćby o konwaliach, które są jak gdyby stworzone do wykonania romantycznej stylizacji.

Ślubne stylizacje z kwiatami

Ślubne wianki

W tym roku zamiast welonów coraz częściej możemy podziwiać wianki i okazuje się, że nie bez przyczyny są one uznawane za prawdziwe strzały w dziesiątkę. Kiedyś trudno było wyobrazić sobie strój ślubny bez ich udziału, a i dziś wracają do łask i dzieje się tak nie bez przyczyny. Współczesne wianki zwracają na siebie uwagę choćby ze względu na swoją różnorodność, są bowiem plecione nie tylko z kwiatów żywych, ale i z ich sztucznych odpowiedników. Ciekawie prezentują się również te, które przyjmują formę biżuteryjnych opasek, kwiaty pojawiają się tam bowiem w towarzystwie kolorowych kamieni oraz nieśmiertelnej organzy. Jeśli zamierzamy iść do ślubu z rozpuszczonymi włosami, musimy liczyć się z tym, że staniemy w pewnym momencie przed koniecznością ich ujarzmienia. Realizacja tego celu będzie łatwiejsza, jeśli sięgniemy po opaskę. W tym sezonie również ona jest ozdobiona motywami kwiatowymi.