Nadciśnienie tętnicze to schorzenie, które dotyczy bardzo wielu osób. Należy bowiem zaznaczyć, że problem ten dotyka, aż ponad połowy dorosłych Polaków. Nieleczone nadciśnienie tętnicze może mieć bardzo poważne skutki, dlatego tak ważna jest prawidłowa i regularna kontrola ciśnienia. Pamiętajmy, że często bywa tak, że na początku nadciśnienie nie daje żadnych wyraźnych objawów. Warto, więc kontrolować poziom swojego ciśnienia, dzięki temu będziemy w stanie wykryć nieprawidłowości zanim choroba zacznie postępować.

Jaki ciśnieniomierz warto zastosować? W jaki sposób należy mierzyć ciśnienie?

Dobór odpowiedniego sprzętu i właściwie wykonany pomiar to podstawa. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów ciśnieniomierzy. Który z nich, zatem warto zakupić? Sprzętem, który cieszy się bardzo dużą popularnością jest automatyczny ciśnieniomierz naramienny. Wiele osób docenia go za intuicyjna i prostą obsługę oraz za dokonywanie bardzo dokładnych pomiary. Ale pamiętajmy, ze nawet, jeżeli będziemy posiadali najwyższej klasy ciśnieniomierz to i tak musimy zwracać uwagę na to, aby mierzyć ciśnienie w sposób prawidłowy. Aby uniknąć podstawowych błędów przy użytkowaniu ciśnieniomierza zawsze warto zapoznać się z jego instrukcją. Niektóre zasady pomiaru ciśnienia są jednak uniwersalne i należy stosować się do nich zawsze podczas dokonywania tego typu czynności. Istotne jest np., aby mierzyć ciśnienie w pozycji siedzącej, po uprzednim, co najmniej pięciominutowym odpoczynku. W trakcie pomiaru należy zachować spokój, nie wolno rozmawiać ani wykonywać zbędnych ruchów. Bardzo ważne jest również właściwe nałożenie mankietu.

Ciśnieniomierz naramienny - dlaczego warto go kupić i jak korzystać z niego w prawidłowy sposób?

Ciśnieniomierze naramienne – który sprzęt warto wybrać?

Jeżeli zamierzamy zakupić sobie lub swoim najbliższym dobrej jakości aparat do pomiaru ciśnienia to zwróćmy szczególną uwagę na ciśnieniomierze naramienne, które działają w oparciu o system FDS. Ciśnieniomierze z takim systemem są, bowiem ciche, szybkie i zapewniają optymalny pomiar. Gdzie możemy je zakupić? Ciekawą ofertę tego typu sprzętów posiada firma Sanity, znana i ceniona polska marka. To właśnie w sklepie internetowym sanity.pl odnajdziemy wysokiej klasy sprzęt do diagnostyki medycznej, w tym również nowoczesne, atestowane ciśnieniomierze naramienne. Dostępne są tu między innymi takie aparaty do mierzenia ciśnienia jak ciśnieniomierz naramienny ze zintegrowanym rękawem Sanity Smart Cardio czy ciśnieniomierz dedykowany dla osób dbających o serce Sanity Serce Plus. Warto zaznaczyć, że są to ciśnieniomierze uniwersalne, z których z powodzeniem mogą korzystać wszyscy członkowie rodziny. Jeżeli zaś chcemy zakupić ciśnieniomierz, który sprawdzi się w przypadku samotnie mieszkających osób starszych, które codziennie musza samodzielnie dokonywać pomiarów ciśnienia warto zdecydować się na model o nazwie Sanity Senior. Ciśnieniomierz ten jak sama nazwa wskazuje idealnie sprawdzi się w przypadku seniorów. Takim aparatem bez problemu można dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego krwi bez pomocy drugiej osoby, a duży wyświetlacz LCD z pewnością ułatwi odczyt wyniku.