Olejek do brody jest niezbędnym składnikiem do pielęgnacji. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, aby był wysokiej jakości. Powinien dobrze nawilżać skórę pod brodą. Umiejętnie łagodzi wszelkie podrażnienia. Tworzy niezbędne warunki, aby mieć zdrową i piękną brodę.

Dobry olejek powinien również nawilżać i kondycjonować włosy na twarzy. Dzięki temu będzie zapobiegać rozdwajaniu się końcówek i łamaniu. Dodatkowym atutem jest to, że dobry olejek sprawi, że Twoja broda będzie pachnieć niesamowicie. Zawsze jednak możesz wybrać produkt bezzapachowy.

 Jak wybrać olejek do brody?

Olejki nawilżające

Na rynku można znaleźć różne olejki nawilżające. Doskonale odżywiają Twoją brodę, a także skórę pod nią. Wybierz produkt, który nie będzie zawierał olejów zatykających pory. Dobry olejek do brody jest całkowicie naturalny. Wtedy nie będzie podrażniał skóry, tak jak syntetyczne oleje. Warto zwrócić uwagę na kilka składników.

Jojoba

Jojoba jest płynnym estrem woskowym. Nie zawiera trójglicerydów. Dlatego nie zjełczeje w krótkim czasie, podobnie jak olej z pestek winogron. Jednak jojoba nie jest alergiczna i nie zatyka i nie blokuje porów. Zawiera duże ilości cennych składników odżywczych, takich jak witamina E i B i minerały. Stymulują wzrost brody.

 Jak wybrać olejek do brody?

Argan

Olejek arganowy jest często określany przez ekspertów jako płynne złoto. Penetruje pory włosów. Dlatego zwiększa elastyczność i stymuluje wzrost brody. Naturalne przeciwutleniacze i witamina E zawarte w olejku arganowym wzmacniają brodę. Naprawiają uszkodzone błony komórkowe zarostu. Naprawiają także uszkodzenia spowodowane przez syntetyczne substancje chemiczne występujące w większości kupowanych w sklepach mydeł, szamponów i odżywek.

 

Olejki eteryczne

Olejki eteryczne są dodatkiem, dzięki któremu Twoja broda będzie pachnieć niesamowicie. Są ekstrahowane bezpośrednio z roślin, takich jak cedr i jodła. Zdecydowanie są najlepszym sposobem na to, aby Twoja broda przepięknie pachniała. Unikaj jednak olejku, który zawiera syntetyczne olejki zapachowe. Nie wybieraj też produktu, który nie ma na etykiecie jasno wymienionych składników. Na etykiecie wysokiej jakości oleju do brody mogą się znaleźć olejki eteryczne wymienione pojedynczo. Możesz też zobaczyć określenie “mieszanka olejków eterycznych”.

Do najpopularniejszych olejków eterycznych możemy zaliczyć drzewo herbaciane, drzewo sandałowe, cytryna, eukaliptus, drewno cedrowe i oleje wapienne. Dzięki nim produkt nie tylko będzie pięknia pachniał, ale też dostarczał cennych witamin i  minerałów. Zbyt dużo olejków może prowadzić do podrażnień skóry, ponieważ często pochodzą z owoców cytrusowych, które są kwaśne i agresywne. Dlatego dobry olej będzie zawierał tylko kilka kropli olejków eterycznych, w przeciwieństwie do oleju nośnikowego.

Wszystkie naturalne oleje zawierają nierafinowany olej jojoba, czysty olej arganowy i czyste mieszanki olejków eterycznych. Dzięki takim składnikom Twoja broda będzie piękna i zdrowa. Warto stosować oleje. Zmniejszają swędzenie. Sprawiają, że broda jest łatwiejsza w utrzymaniu i miększa.