Tango jest bardzo seksownym tańcem. To uosobienie intymności, zmysłowości i pasji. Każdy powinien zatańczyć tango chociaż raz w swoim życiu. Zobacz, jakie są najważniejsze zalety nauki tego zmysłowego tańca.

Dlaczego warto nauczyć się tańczyć tango?

Wrażliwość i świadomość ciała

Podobnie jak w przypadku każdej nowej umiejętności, którą próbujesz rozwinąć, na początku prawdopodobnie będziesz niezdarny. Z czasem, wraz z praktyką, staniesz się bardziej świadomy swojego ciała. Zauważysz, że masz mięśnie, o których wcześniej nie miałeś pojęcia. Nauczysz się odpowiednio poruszać górną i dolną częścią ciała. To oznacza, że możesz utrzymać zrelaksowaną i prostą górną część ciała, podczas gdy nogi wykonują szalone i seksowne ruchy.

Postawa, elastyczność i relaks

W tangu ważna jest elegancka, prosta, ale zrelaksowana postawa. Na początku często możesz niepotrzebnie napinać mięśnie. Wtedy wyglądasz sztywno. Z czasem, zwiększając świadomość swojego ciała, zaczniesz się relaksować. A kiedy się zrelaksujesz, ruchy staną się płynne. Twoja wrażliwość wzrasta wraz z relaksacją. Dzięki temu stajesz się bardziej otwarty na pacjenta.

Mowa serca

W tangu argentyńskim uczyć się mówić sercem. Aby przekazać wiadomość, instruktor nie używa rąk, jak w salsie. Używa swojego serca i klatki piersiowej. Aby przekazać i otrzymać informację zwrotną, musisz być otwarty i zrelaksowany. W tangu ważne jest, aby tańczyć z jak największą liczbą partnerów. To dlatego, że każda osoba ma unikalny sposób komunikacji w tangu. Warto zapisać się na kurs tanga. Musisz nauczyć się dostosować i połączyć na wiele różnych sposobów jako partnerzy. Z czasem zauważysz, że Twoje umiejętności taneczne znacznie się poprawiły.

Obecność i aktywność

Aby naprawdę połączyć się i czuć, co mówi Twój partner, musisz być w 100% obecny w każdej chwili. Nie możesz rozmawiać i tańczyć tango. Jeśli jesteś kobietą, zamknij oczy podczas tańca, wejdziesz w stan podobny do medytacji. Niekoniecznie możesz dobrze medytować w pozycji siedzącej. Tango jest doskonałym sposobem na medytację.

Spontaniczność i kreatywność podczas improwizacji

Tango jest przede wszystkim improwizacją. Nie ma tutaj żadnych stałych sekwencji do naśladowania. Gdy nauczysz się podstawowych kroków i zasad, zaczniesz ich używać, tak jak chcesz. Mężczyzna prowadzi i decyduje, co zrobi. Wykorzystuje swoją kreatywność, inspiracji, odpowiedzi i inspiracji od partnera. To potężny impuls dla Twojej kreatywności i spontaniczności mięśni, zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

Rozbudowa kręgu społecznego i wzbogaconego życia społecznego

Najważniejszym sposobem uczenia się tanga jest chodzenie na imprezy i pokazy tańca milonga. Możesz iść sam lub z partnerem. Wtedy wypróbujesz wszystkiego, czego nauczyłeś się na zajęciach. To swobodne, nieformalne środowisko jest świetnym sposobem na poznanie nowych ludzi i wspólną naukę. Milonga to impreza tango. Zazwyczaj musisz się odpowiednio ubrań. Nie wypada iść w zwykłych ubraniach. Jest to bardziej formalne środowisko, w którym panują określone zasady. Dowiedz się o nich podczas lekcji tanga.