Jednym z ważnych elementów atrakcyjnego wyglądu jest zdrowy i piękny uśmiech. Niestety nie każdy posiada naturalne zęby, które wyróżniają się wysokimi walorami estetycznymi. Należy jednak zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach, dzięki rozwojowi stomatologii można dokonać szybkiej i bezpiecznej naprawy wyglądu uśmiechu. Aby poprawić wygląd uzębienia, a tym samym upiększyć twarz danej osoby warto przede wszystkim zacząć od odbudowy mocno zniszczonych zębów. Estetykę uśmiechu w znaczący sposób mogą poprawić np. korony pełnoceramiczne.

Korony pełnoceramiczne – kiedy się je stosuje? Co warto o nich wiedzieć?

Korona stomatologiczna to taka konstrukcja protetyczna, która pokrywa ząb naturalny. Z takiego rozwiązania korzysta się w przypadku leczenia kanałowego, po to aby wzmocnić i jak najlepiej ochronić martwy ząb przed uszkodzeniem. Warto zaznaczyć, że w takiej sytuacji korony zębowe zakłada się także w celu poprawy estetyki leczonego zęba, ponieważ po leczeniu kanałowym mógłby się on przebarwić na sino- szary kolor. Korony stomatologiczne sprawdzają się również w przypadku zębów osłabionych dużym wypełnieniem. Stosuje się je także do odbudowy zęba, który został złamany. Wśród koron zębowych najbardziej naturalnym wyglądem charakteryzują się korony pełnoceramiczne, które nie bez powodu uznawane są za najlepsze uzupełnienie protetyczne. Korony pełnoceramicznej nie sposób odróżnić od innych zębów, ponieważ przepuszcza ona i odbija światło tak samo jak zęby naturalne. Takie korony są w pełni wykonane z ceramiki i nie posiadają metalowej podbudowy. Przy odpowiedniej pielęgnacji korona pełnoceramiczna może posłużyć nam przez naprawdę długi okres czasu. Należy, bowiem podkreślić, że jest ona odporna na środowisko jamy ustnej. Do głównych zalet koron pełnoceramicznych możemy zaliczyć, zatem: znakomite efekty estetyczne, wysoką wytrzymałość i trwałość, biokompatybilność oraz bezpieczeństwo stosowania.

Jak korony pełnoceramiczne mogą poprawić wygląd naszego uśmiechu?

Poradnia stomatologiczna Kraków – do którego gabinetu warto udać się na leczenie protetyczne?

Jeżeli interesują nas korony pełnoceramiczne kraków to warto zapoznać się z ofertą poradni stomatologicznej Indexmedica. To właśnie tu możemy, bowiem liczyć na naprawdę estetyczne rekonstrukcje protetyczne. Specjaliści zatrudnieni w Indexmedica posiadają duże doświadczenie w tej kwestii oraz co ważne działają na sprzęcie najnowszej generacji. Do swojej dyspozycji posiadają np. wewnątrzustny skaner Cerec, który to wykorzystuje się do cyfrowego leczenia protetycznego. Cyfrowe leczenie protetyczne to nowoczesna metoda, którą stosuje się w celu szybkiego, precyzyjnego i bezpiecznego wykonania pełnoceramicznych koron, mostów oraz licówek. Wiele osób chętnie decyduje się na takie leczenie, ponieważ w przypadku tej metody nie wykonuje się tradycyjnych wycisków, które nie są zbyt komfortowe. Warto również dodać, że w Indexmedica możemy liczyć na indywidualną charakteryzację uzupełnień protetycznych. Istnieje tu nawet możliwość doboru barwy korony do dokładnie tego samego koloru, jaki posiadają sąsiadujące zęby naturalne.