Nie wszystkie olejki do brody produkowane są tak samo. Dlatego warto skorzystać z poniższych wskazówek, aby wybrać ten odpowiedni.

 Jak wybrać odpowiedni rodzaj olejku do brody?

Składniki

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, która zwykle jest pomijana przy wybieraniu olejku, jest lista składników. Tylko dlatego, że etykieta wygląda niesamowicie lub zapach jest zniewalający, nie oznacza, że produkt jest idealny dla Twojej brody.

Wiele tanich i szalonych zapachów zawiera szkodliwe składniki, takie jak olejki zapachowe i inne substancje chemiczne. Mogą wysuszać i usunąć naturalny olej z brody, a nawet podrażniać skórę pod spodem.

Zawsze, gdy to możliwe, staraj się używać olejków z całkowicie naturalnymi i roślinnymi składnikami. Są dobre zarówno dla Twojej brody, jak i środowiska. Wiele olejków do brody pochodzenia roślinnego pomoże w utrzymaniu silnej, zdrowej i ładnej brody. Jeśli nie lubisz tłustej i błyszczącej brody, sprawdź opinie i trzymaj się z dala od tłustych produktów. Nie będą brudzić włosów i skóry. Zwróć uwagę na to, aby olejek do brody zawierał olej jojoba. Wtedy Twoja broda będzie naturalna i miękka.

Jeśli wiesz, że cierpisz na jakąś alergię, zwróć dokładnie uwagę na etykietę. Zawsze wykonaj test punktowy na małym obszarze z tyłu dłoni przed nałożeniem na brodę.

Typ włosów

Czy Twoje włosy na twarzy są szorstkie i suche, a może tłuste? Przy wyborze potencjalnych produktów i składników zwróć uwagę na swój rodzaj włosów. Genetyka odgrywa dużą rolę w sposobie wchłaniania i reagowania skóry i włosów na poszczególne składniki. Pamiętaj, że nawet jeśli jeden produkt jest idealny dla Twojego kolegi, nie musi być idealny dla Ciebie. Weź też pod uwagę, że włosy na twarzy są inne niż na głowie. Jeśli nie masz pewności co do tego, jaki masz rodzaj włosów, odwiedź najbliższego fryzjera, aby uzyskać profesjonalną opinię.

 

Zapach

Wybór odpowiedniego zapachu olejku do brody może Cię zarówno usatysfakcjonować, jak i rozczarować. Dlatego bądź ostrożny i wykonaj wcześniej skrupulatne badania. Oczywiście, Twoja broda może pachnieć jak tytoń, rum lub tort urodzinowy. Brzmi kusząco i zabawnie. Jednak prawda jest taka, że potrzeba wielu substancji chemicznych, aby odtworzyć dokładnie takie zapachy w produktach. Zazwyczaj pachną zbyt mocno pod nosem. Dlatego powodują często bóle głowy i uczucie rozdrażnienia. Mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku, jeśli chodzi o utrzymanie zdrowej brody.

Czy nosisz wodę kolońską? Na pewno nie chcesz mieszać żadnych silnie pachnących olejków z zapachami, które ewidentnie nie pasują. Dlatego postaraj się wybrać olejek do brody z całkowicie naturalnym olejkiem eterycznym. Wtedy aromat będzie świeży i subtelny.

Chciałbyś mieć zdrową i miękką brodę, ale nie lubisz, gdy pachnie? Następnie wybierz dobrej jakości i bezzapachowy olej do brody i włącz go asortymentu produktów do pielęgnacji. Sprawdź lub zapytaj konsultanta, czy marka oleju, którą rozważasz, oferuje próbki. Wtedy możesz przetestować produkt i zapach i nie zmarnujesz pieniędzy. Na koniec zwróć uwagę na cenę. Jest to ważny, ale nie najważniejszy czynnik.