Sztuczne rzęsy są jednym z wygodniejszych rozwiązań kosmetycznych. Dzięki nim możemy wstawać rano i od razu mieć zadbane oraz efektowne rzęsy. Aby jednak móc się nimi cieszyć przez długi czas, należy je odpowiednio pielęgnować. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych sposobów pelengacji sztucznych rzęs, które warto znać i stosować.

Jak pielęgnować sztuczne rzęsy? Sprawdź tych kilka porad

 

Czego nie robić?

Pierwszym elementem jaki musimy mieć na uwadze po wykonaniu sztucznych rzęs, jest przestrzeganie kilku zasad. Z pewnością nie powinniśmy pocierać ani dotykać oczu, aby przedłużyć czas użytkowania sztucznych rzęs. Dotykanie ich czy pocieranie może powodować przedwczesne wypadanie, czy uszkodzenia. Aby nasze rzęsy zostały przez długi czas w dobrej kondycji, nie powinnyśmy też nakładać w okolice oczu tłustych kosmetyków. Jeśli musimy używać korektora lub fluidu, powinnyśmy robić to w sposób delikatny. Dobrymi poradami są też nienurkowanie oraz unikanie basenu. Nie powinniśmy udawać się do sauny w pierwszych kilku dniach po wykonaniu sztucznych rzęs. Do przeciwwskazań przy posiadaniu sztucznych rzęs należy również nieużywanie zalotki, która mogłaby złamać sztuczne rzęsy. Ostatnim i jednym z najbardziej kłopotliwych “zakazów” jest niespanie twarzą do poduszki “na brzuchu”, gdyż rzęsy mogą się po prostu uszkodzić.

Mycie i pielęgnacja

Jeśli wiemy już czego nie robić, mając sztuczne rzęsy, warto zwrócić uwagę na to, jak je pielęgnować. Pierwszym pytaniem może być to dotyczące demakijażu. Aby usunąć makijaż, warto używać płynu micelarnego, ale takiego, który nie posiada w swoim składzie substancji oleistych. Nie powinnyśmy też używać wacików czy płatków kosmetycznych a np. patyczki w okolicy oka, którymi delikatnie usuniemy makijaż. Płatki czy waciki mogą zaczepić o rzęsy pojedynczymi włóknami. Zasada mycia sztucznych rzęs to również przemywanie, a nie namaczanie oczu. Przemywać oczy możemy dopiero od 2 dni po wykonaniu rzęs, aż klej się odpowiednio zwiąże. Powinnyśmy jedynie delikatnie przemyć oczy, a nie długotrwałe je moczyć. Na rynku istnieją też specjalistyczne preparaty, które są przeznaczone do mycia i pielęgnacji sztucznych rzęs. Warto je więc wykorzystywać.