Lato to pora roku, która wymaga nieco innej pielęgnacji i rodzaju makijażu. W tym czasie należy najmocniej chronić skórę przed promieniami słonecznymi, stosując najbardziej delikatny makijaż. W okresie wakacyjnym należy dokonać modyfikacji własnych kosmetyczek. Stosowane do tej pory mocno kryjące podkłady i cienie do powiek trzeba wymienić na nieco subtelniejsze odpowiedniki. Co zatem najlepiej sprawdzi się latem?

Letni makijaż – charakterystyka

Latem makijaż powinien być przede wszystkim naturalny. Cera powinna być rozświetlona i delikatnie muśnięta bronzerem. Wystarczy do tego lekko wytuszować rzęsy i delikatny kolor na usta, który podkreśli modny latem efekt „no make up”. Kosmetyczka na wakacje powinna być wyposażona jedynie w kilka podstawowych i delikatnych produktów.

Krem BB

W upalne dni podkład najlepiej zamienić na kryjący krem BB. Ma on znacznie lżejszą konsystencję, a dodatkowo wyposażony jest dodatkowy filtr SPF. Krem ten zagwarantuje skórze wyrównany koloryt, jednocześnie nie obciążając i zatykając pory oraz zapewniając pełną ochronę przed słońcem.

Jakie kosmetyki wybierać latem?

Bronzer

To must have w kosmetykach letnich, który nada twarzy ładny kontur poprzez delikatne przyciemnienie newralgicznych miejsc. Bronzer z delikatnymi drobinkami nada dodatkowo efekt rozświetlenia. Bronzer powinno się nakładać na kształt cyfry 3 – od środkowej linii włosów w stronę skroni, pod kośćmi policzkowymi, kierując się stronę żuchwy.

Rozświetlacz

Podobnie popularny jak bronzer jest obecnie rozświetlacz, który również służy do konturowania. Rozświetlacz doskonale odbija światło i wydobywa wszelkie walory kształtu twarzy kobiecej. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów tego kosmetyku – od tych w kredce, po rozświetlacze w sztyfcie czy najbardziej znanej formie czyli sprasowanej. Nakłada się go na szczyty kości policzkowych, pod łukami brwiowymi, na środek nosa, czoła, brody oraz nad łukiem Kupidyna.

W letniej kosmetyczce nie może zabraknąć również kremów ochronnych z filtrem, gdyż to największy okres ekspozycji ciała na promienie słoneczne.