Wśród koron zębowych za najbardziej estetyczne uzupełnienie protetyczne uznaje się korony pełnoceramiczne. Charakteryzują się one niezwykle naturalnym wyglądem, dlatego szczególnie chętnie stosowane są w przednim odcinku szczęki i żuchwy. Tego typu korony protetyczne wykonuje się z dbałością o każdy nawet najdrobniejszy szczegół. Aby pacjent mógł być naprawdę zadowolony z otrzymanego rezultatu do wykonania korony pełnoceramicznej wykorzystuje się najnowocześniejsze techniki.

Korony protetyczne - dodatkowe aspekty

Warto również dodać, że obecnie istnieje także możliwość wyboru barwy korony protetycznej tak, aby jak najlepiej pasowała ona do koloru naturalnych zębów pacjenta. Najlepsze gabinety dentystyczne umożliwiają swoim pacjentom dobór koloru korony przy użyciu specjalistycznego urządzenia elektronicznego, za pomocą, którego można zmierzyć dokładną barwę zębów sąsiednich. Do zalet koron pełnoceramicznych oprócz precyzji wykonania i wysokiej estetyki możemy zaliczyć także bezpieczeństwo użytkowania oraz odporność na środowisko jamy ustnej. Taka korona odporna jest na próchnicę. Jednak nie należy zapominać o właściwej higienie jamy ustnej, ponieważ w przypadku zaniedbań i niewłaściwego szczotkowania próchnica może wystąpić na krawędzi naturalnego zęba i korony pełnoceramicznej.

Korony pełnoceramiczne – co to takiego jest?

Możliwość cyfrowego leczenie protetycznego – dlaczego warto skorzystać z tej opcji?

Mówiąc o koronach pełnoceramicznych warto dodać, że w dzisiejszych czasach leczenie protetyczne może być naprawdę szybkie, a przy tym bardzo komfortowe. Wystarczy, że zamiast tradycyjnych wycisków zdecydujemy się na leczenie cyfrowe. Cyfrowe leczenie protetyczne to zaawansowana metoda leczenia protetycznego, która umożliwia wykonanie precyzyjnych skanów uzębienia. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych skanerów wnątrzustnych wykonanie protez staje się możliwe nawet u tych osób, które do tej pory nie zdecydowały się na korony protetyczne, ponieważ nie tolerują standardowych wycisków. Cyfrowe leczenie protetyczne ma wiele zalet: wymaga minimalnej ingerencji stomatologa, skraca czas leczenia, a jakiekolwiek błędy eliminuje na poziomie klinicznym. Wiele nowoczesnych gabinetów stomatologicznych decyduje się na taką formę leczenia, ponieważ zapewnia ona bardzo dobre efekty, a przy tym jest niezwykle wygodna dla pacjentów. Aby cieszyć się pięknym uśmiechem warto, więc rozważyć tę opcję.

Partnerem materiału jest Indexmedica – korony pełnoceramiczne Kraków.