Pomiar temperatury ma duże znaczenie dla naszego zdrowia - pozwala monitorować wszelkie zmianu w nim zachodzące, a mianowicie - wysokość gorączki. Obecnie na rynku znajduje się wiele urządzeń, które pozwalają nam zmierzyć ciepłotę ciała. Termometry różnią się między sobą funkcjonalnością, ceną oraz dokładnością dokonywanych pomiarów. Czy warto posiadać taki sprzęt w domowej apteczce? Jeśli jesteś rodzicem, z pewnością docenisz zalety termometru bezdotykowego geratherm non contact.

Geratherm non contact - termometr, który musisz mieć

Czym jest termometr bezdotykowy?

Termometr bezdotykowy geratherm non contact działa na podczerwień, dlatego aby dobrze zmierzyć temperaturę, należy ustawić go w odległości 5-15 centymetrów od ciała. Kiedy nastąpi pomiar temperatury, wyświetli się ona na ekranie urządzenia. W przypadku, gdy jej wysokość będzie wyższa, ekran termometra geratherm non contact alarmująco podświetli się na czerwono. 

Dlaczego warto wybrać termometr geratherm non contact?

Z całą pewnością, termometr bezdotykowy to godny następca termometrów rtęciowych, wycofanych z użytku w 2009 roku ze względu na obecność metali ciężkich. Od tej pory mierząc temperaturę nie musimy się już martwić o ryzyko rozbicia urządzenia.

Termometr bezdotykowy jest bezpieczny pod wieloma względami. Jednym z nich jest higiena - mierząc temperaturę nie musimy dotykać ciała, dlatego też urządzenie utrzymywane jest w czystości i nie grozi nam  przenoszenie bakterii. Najlepiej sprawdza się w przypadku niemowląt i osób starszych, ponieważ termometry elektroniczne lub rtęciowe zwiększają możliwość zakażenia kolejnych osób. Termometry bezdotykowe często używane są w szpitalach i ośrodkach zdrowia.

Termometr geratherm non contact pozwala na szybki pomiar temperatury, a nawet otoczenia, płynów i innych powierzchni. Z łatwością możesz też zmierzyć za jego pomocą temperaturę mleka czy wody w wanience. Jest niezastąpionym urządzeniem każdej mamy. 

Zalety termometru geratherm non contact

Termometr bezdotykowy sprawdzi się w każdym domu. To urządzenie, które pozwala rodzicom szybko działać. Kiedy chorujemy, czujemy się osłabieni, pierwsze po co sięgamy to termometr. Monitorujemy stan naszego zdrowia z jego pomocą. Jakie inne zalety posiada termometr geratherm non contact?

  • brak bezpośredniego kontaktu z ciałem
  • krótki czas oczekiwania na pomiar temperatury
  • łatwość w mierzenie temperatury u małych dzieci
  • ciche działanie
  • łatwy w obsłudze 
  • funkcja zapamiętywania ostatnich 30 pomiarów.

Kiedy nie mierzyć temperatury?

Warto pamiętać, że nie każdy moment na pomiar temperatury jest odpowiedni. Wynik może być niedokładny, kiedy mierzymy temperaturę zaraz po kąpieli, gorącym posiłku, powrocie do domu, czy wysiłku fizycznym. Płaczące dziecko może mieć chwilowo podwyższoną ciepłotę ciała ze względu na emocje jakie mu w tej chwili towarzyszą.

 

geratherm non contact to inteligentne urządzenie pozwalające na zmierzenie temperatury zaledwie w kilka sekund. Jest ono droższe niż termometry elektroniczne, jednak wysoka jakość rekompensuje jego cenę.