W ostatnim roku w ślubnych trendach można dostrzec coraz większą popularność garniturów, które wyróżniają się wygodą oraz pewną swobodą w doborze kolorów i wzorów, a także powrót do fraków, które świetnie sprawdzają się w przypadku panów stawiających na oryginalny styl. W efekcie ślubne stylizacje cechują się nie tylko formalnym charakterem i klasą, ale także pozwalają na wyrażenie własnego charakteru oraz na dobór garnituru, w którym pan młody poczuje się komfortowo. Warto dowiedzieć się, jakie kolory i zestawienia cieszą się obecnie największym zainteresowaniem, a następnie wybrać stylizację, która spełni wszystkie nasze wymagania.

Nowoczesne warianty garniturów ślubnych - czym się wyróżniają?

W ubiegłych latach garnitur na ślub najczęściej cechował się ciemnymi, mocno stonowanymi kolorami i dopasowanymi do nich dodatkami w postaci krawatu lub muchy, spinek oraz butów. Mimo to obecnie panowie coraz częściej decydują się na garnitury utrzymane w odcieniach szarości, granatu, butelkowej zieleni czy w kolorze burgundowym - szczególnie wtedy, gdy podobne kolory pojawiają się w kreacji panny młodej lub stanowią motyw przewodni wesela. Tego typu odcienie pojawiają się między innymi w salonie mody EVITA, który znajduje się w Krakowie oraz w Katowicach. Oprócz tego niektórzy mężczyźni wybierają również pastelowe odcienie garniturów, stawiając najczęściej na delikatny błękit, który bardzo dobrze prezentuje się podczas oficjalnych okazji, ale jednocześnie pozwala na wprowadzenie nieco większej swobody.

Najmodniejsze garnitury ślubne, które zapewnią wygodę i wyjątkowy wygląd

Mówiąc o trendach w garniturach na ślub, nie sposób nie wspomnieć również o wzorzystych modelach. Z mody nie wychodzi między innymi krata, która skutecznie dodaje całej stylizacji charakteru i świetnie wygląda podczas ważnych wydarzeń. Co więcej, marynarkę w kratę można z powodzeniem wykorzystać podczas innych okazji, swobodnie łącząc ją z eleganckimi spodniami czy nawet z jeansami. To sprawia, że garnitur na ślub z tego typu sprintem staje się zakupem na długie lata. Ponadto popularnością wyróżnia się także garnitur na ślub z prążkowanym wzorem, który optycznie wydłuża i wyszczupla całą sylwetkę. Propozycja takich modeli również pojawiają się we wspomnianym wcześniej salonie mody EVITA.

Jak dobrać dodatki do garnituru na ślub?

Wbrew pozorom odpowiednio dobrane dodatki do garnituru ślubnego mają bardzo duży wpływ na wygląd i charakter całej kreacji. Jednym z najważniejszych dodatków są między innymi buty, które warto dopasować odcieniem i stylem do całego garnituru. Ponadto nie powinniśmy zapominać o spinkach, pasku oraz o krawacie lub muszce. Dużym uznaniem w przypadku panów młodych, którzy chcieliby wyróżniać się nowoczesnym i przyciągającym wzrok wyglądem, cieszą się krawaty lub muchy powstałe ze wzorzystych materiałów, przy czym wzory nie muszą ograniczać się jedynie do kraty czy prążków. Bardzo dobrze prezentują się również kwieciste printy, które dodają stylizacji wyrazu i które również można z powodzeniem dopasować od przewodniego motywu całego wesela lub do kreacji panny młodej.