Wybór odpowiedniego garnituru

Trudno o ważniejszy moment w męskim życiu niż ślub. To przecież moment, w którym następuje symboliczne zamknięcie jednego etapu po to, aby doszło do otwarcia innego, wcale nie mniej doniosłego i pełnego wyzwań. Podniosłość tej chwili podkreśla się na wiele sposobów, a jednym z nich jest elegancka stylizacja, która nie tylko wpisuje się w okoliczności, ale również stanowi znakomite dopełnienie kreacji, na jaką zdecydowała się panna młoda. Pan młody wcale nie jest na ślubnym kobiercu mniej ważny niż ona! Oczywiście, nie da się polemizować z tym, że zadanie, jakie stoi przed Panem Młodym jest łatwiejsze niż to, z jakim musi się zmagać jego wybranka. Pewne rzeczy toczą się trochę za jego plecami, a choć wybór ślubnego garnituru ma duże znaczenie, również go nie utożsamia się wcale ze szczególnie dużym wyzwaniem. Nie oznacza to jednak, że pierwszy garnitur jaki wpadnie nam w oczy będzie tym, z którego można będzie czerpać maksimum zadowolenia. Przeciwnie. Od Pana Młodego oczekuje się dziś, że postara się bardziej – zorientuje się, co jest modne, a następnie skonsultuje się ze swoją przyszłą zoną, aby dowiedzieć się, jaki jest charakter wybranej przez nią kreacji. Ważna jest także ocena planowanego wystroju sali i ocena własnej sylwetki. Ta również powinna być zresztą krytyczna. Jeśli dysponujemy takim pakietem informacji, możemy już szukać stroju, który będzie w stanie uświetnić tę podniosłą uroczystość i w przypadku którego można będzie mieć pewność, że będzie się naprawdę dobrze prezentował.

Trendy ślubne dla Pana Młodego

Oczywiście, modnych trendów i fasonów jest wiele, warto jednak zastanowić się nad tym, czy każdy jest stworzony właśnie z myślą o nas, może się bowiem okazać, że nie jest to wcale aż tak oczywiste, jak nam się wydawało początkowo. Nie każda osoba będzie się czuła jednakowo dobrze w takiej samej stylistyce, jeśli jednak Pan Młody z natury jest osobą odważną, może zdecydować się na odejście od tradycji. Zadanie to staje się łatwiejsze, gdy wybierze się garnitur w modnym ostatnio kolorze royal blue. Coraz częściej podbija on serca mężczyzn i wiele wskazuje na to, że jest na najlepszej drodze do tego, aby zdetronizować granat jako sprawdzony odcień kolejnych ślubnych stylizacji. Jaśniejszy niebieski odcień zwraca na siebie uwagę również dlatego, że jest bardziej wyrazisty. Owszem, jest też nieco mniej oficjalny, warto jednak zwrócić uwagę i na to, że jest również pogodny. Jeśli zdecydujemy się na garnitur w wersji slim, koniecznie pamiętajmy, że musi iść w parze z koszulą, która będzie idealnie biała. Nie obejdzie się też bez stylowych dodatków oraz pary brązowych, skórzanych brogsów. Jeśli poddamy trendy ślubne starannej analizie, z pewnością dostrzeżemy również, jak dużym powodzeniem cieszy się obecnie głęboka czerń. Owszem, nie stanowi ona powszechnego wyboru, jest jednak wcale nie mniej interesująca niż wszechobecny granat. W tym sezonie z czernią mamy do czynienia także na ślubie, jeśli więc ma mieć on wytworny charakter, kolor ten będzie uznany za idealny. Taki odważny garnitur lub szykowny smoking przyczynią się do tego, że Pan młody będzie cieszył się wizerunkiem prawdziwego dżentelmena.

Jak wybrać odpowiedni garnitur na ślub?

Odrobina szaleństwa na ślubnym kobiercu

A co z mężczyznami, którzy uważają, że ślubny dress code potrafi być wyjątkowo kłopotliwy. Ci, którym marzy się więcej swobody z pewnością ucieszą się, że dziś coraz więcej uwagi w modzie męskiej poświęca się dwukolorowym garniturom. Te są propozycją stworzoną przede wszystkim o tych panach, którzy zgadzają się z tym, że zasady są po to, aby je łamać. Jeśli więc sam ślub ma mieć mniej formalny charakter, a Panna Młoda nie jest tradycjonalistką, można zastanowić się nad taką opcją. Najciekawiej prezentuje się w tym kontekście zestaw, w którym marynarka jest jaśniejsza a spodnie – ciemniejsze, dopuszczalne są jednak również odwrotne połączenia, wcale nie mniej stylowe. Oczywiście, w ślubnych trendach nie brakuje również nowości. Tych nie jest wcale mało, a jedną z najciekawszych są garnitury w kratkę. Nikt przecież nie powiedział, że ubranie, które pojawia się przed ołtarzem, ma być jednolite! Obecnie modne są zwłaszcza subtelne wzory, w których cienkie linie przecinają się pod kątem prostym i tworzą regularne kwadraty.