Wizyta u doświadczonego seksuologa okazuje się niezwykle pomocnym i odciążającym rozwiązaniem dla osób zmagających się z różnymi nieprzepracowanymi traumami, z problemami dotyczącymi życia intymnego w związku czy z trudnościami związanymi z poczuciem świadomości swojej seksualności. Warto jednak wspomnieć, że wizyta u seksuologa to także godna rozważenia propozycja w przypadku osób mającymi trudności z rozpoznaniem lub zaakceptowaniem tożsamości seksualnej, preferencji dotyczących płci czy różnego rodzaju fantazji seksualnych. Dlatego bardzo często rozpoczęcie terapii seksuologicznej staje się ważnym krokiem w przyszłym tworzeniu szczęśliwych związków, a przede wszystkim w lepszym poznaniu swojego ciała i psychiki.

Terapia seksuologiczna w Krakowie - kiedy ma szansę pomóc?

Czy rozmowa z seksuologiem jest trudna?

Przed rozpoczęciem terapii seksuologicznej wiele osób obawia się pytań, które mogą wywołać bolesne emocje i okazać się trudne do przepracowania. Warto jednak pamiętać o tym, że terapia często wymaga od nas pracy nad różnego rodzaju traumami, które mają duży wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie i tym samym obniżają jakość życia. Dlatego niezwykle ważne staje się wówczas wsparcie specjalisty, który pomoże zrozumieć, w jaki sposób działa nasza psychika i w jaki sposób odbieramy różnego rodzaju sytuacje. Z tego samego powodu podczas wizyty u doświadczonego seksuologa w Krakowie warto szczerze odpowiadać na wszystkie pytania. Jakie tematy mogą zostać poruszone podczas pierwszej wizyty?

  • przyjmowane w danej chwili leki i opis ogólnego stanu zdrowia uwzględniający zarówno zdrowie fizyczne, jak i psychiczne,
  • ogólne samopoczucie i trudności pojawiające w życiu seksualnym,
  • przeszłe i obecne związki intymne,
  • orientacja seksualne i preferencje dotyczące płci,
  • poczucie tożsamości płciowej.

Na podstawie zgromadzonych podczas pierwszej wizyty informacji seksuolog planuje terapię z pacjentem i proponuje kolejne terminy spotkań, podczas których pomoże w zrozumieniu oraz przepracowaniu poszczególnych problemów. Z tego powodu niektóre wizyty mogą okazać się bardzo dużym odciążeniem psychicznym, a po ich zakończeniu poczujemy się ze sobą lepiej i pewniej. Mimo to w trakcie terapii pojawiają się również trudniejsze momenty związane z wieloma różnymi emocjami, na które należy sobie pozwolić i które także są niezwykle potrzebne, by poradzić sobie z obecnymi oraz przyszłymi problemami. 

Ile trwa terapia u seksuologa?

W przypadku takiego terapeuty jak seksuolog kraków jest miejscem, w którym można spotkać wielu uznanych specjalistów oraz rozpocząć terapię u osoby, która wyda się najbardziej godna zaufania. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że czas trwania terapii w dużej mierze zależy od indywidualnych uwarunkowań każdej osoby, czyli między innymi od jej charakteru, a także od rodzaju trudności, które chce przepracować podczas wizyt u seksuologa. Dlatego takie miejsca jak Gabinety Rozwoju w Krakowie wyróżniają się obecnością specjalistów, którzy systematycznie pracują z poszczególnymi osobami do momentu, w którym będą one w pełni zadowolone ze swojego życia i tożsamości seksualnej.