To naturalne, że młodej parze zależy, aby wszelkie sprawy związane z ceremonią zaślubin oraz weselem były dopięte na ostatni guzik. Elementem wesela, na który z pewnością będzie wyczekiwać wielu zaproszonych gości, a w szczególności rodzina, jest pierwszy taniec. Tyle par oczu zwróconych na młodą parę — to może być stresujące! Dlatego, wiele par narzeczeńskich, decyduje się na wzięcie profesjonalnych lekcji tańca. 

Kursy takie można znaleźć, wyszukując m.in. pierwszy taniec kraków (lub wpisując inne miasto, w zależności od lokalizacji). Dlaczego warto wziąć udział w takim kursie? I o czym należy pamiętać?

Pierwszy taniec Kraków i inne miasta — kiedy zapisać się na lekcje?

Pierwszy taniec - dlaczego warto się do niego dobrze przygotować?

Lekcje mają na celu naukę kroków, oraz stworzenie wymarzonej choreografii dostosowanej do możliwości przyszłych małżonków. Owa choreografia zostanie ułożona do wybranego utworu, a próby i udoskonalanie będą odbywać się w przyjaznej atmosferze. 

Naprawdę, nie ma się czego obawiać — każdy kiedyś się uczył. Nauczyciel tańca dołoży wszelkich starań, aby jego podopieczni wypadli jak najlepiej w ich wielkim dniu. 

Ważne, aby potraktować lekcje jako dobrą zabawę i okazje, na spędzenie czasu razem, w wyjątkowy sposób — wtedy będzie się na nie chodzić z prawdziwą przyjemnością.

Kiedy zapisać się na kurs tańca weselnego? Dobrze to zrobić z możliwie dużym wyprzedzeniem. Chodzi o to, aby oswoić się z tańcem i dobrze opanować ustaloną choreografię, co w dzień wesela umiejętnie zapanować nad ewentualnym stresem. 

Co więcej, tych kilka tygodni przed weselem zazwyczaj jest pełnych załatwień, stąd można wtedy nie znaleźć wystarczającej ilości czasu na naukę choreografii. 

Nauka tańca weselnego — co jest ważne?

Z dużą dozą prawdopodobieństwa, nauczyciel tańca zapyta o to … jak wygląda sukienka. Jest to niezwykle ważne, aby dobrać odpowiednie figury taneczne. Nieco inne możliwości co do choreografii daje krótka sukienka, a inne obfita, balowa suknia na kole. 

Lekcje tańca dobrze jest odbywać w butach, w których Państwo młodzi zamierzają tańczyć swój pierwszy taniec — aby móc się z nimi oswoić i przyzwyczaić do tego, że są nieco mniej wygodne niż innego rodzaju obuwie.

Często zaleca się, aby przyszłe panny młode na zajęcia przychodziły w spódnicy, która przynajmniej w niewielkim stopniu imitować będzie suknię ślubną.

Kurs tańca przed ślubem — jak znaleźć najlepszych nauczycieli?

Jak znaleźć odpowiednią szkołę tańca? Możliwości jest wiele. Można zapytać znajomą parę, której pierwszy taniec wszystkich zachwycił, czy poleca jakąś konkretną szkołę tańca.

Warto również poszukać w Internecie, wpisując wspomnianą już frazę „pierwszy taniec Kraków”, czy inne miasto i po tym wyszukać placówki, czy nauczycieli, którzy mają w swojej ofercie ten rodzaj tańca. 

Być może na swoich profilach w social media dzielą się materiałami z lekcji, czy osiągnięciami swoich podopiecznych — z takimi materiałami również dobrze się zaznajomić. 

Niezależnie od tego czy dana para postawi na prostą choreografię, czy zaawansowany układ taneczny warto umówić się na lekcje tańca. Pozwoli to zminimalizować stres podczas wesela, jak również może być doskonałą rozrywką dla zakochanych.