Prostownica czy zabieg keratynowy?

Bez względu na to, czy mowa jest o włosach prostych, czy też o kręconych, niemal każda kobieta przynajmniej raz na jakiś czas podejmuje próbę ich prostowania. Dzieje się tak zwłaszcza od chwili, w której na naszym rynku bez trudu można nabyć prostownice do włosów i nie ma tu większego znaczenia to, że najczęściej mówimy w ich kontekście o pochodzących z Chin produktach, których jakość nie jest zbyt wysoka. Niestety, prostownice mogą kusić tylko cenami, ich wpływ na włosy bowiem jest bowiem często określany jako bardzo zły. W efekcie ich korzystanie prowadzi często do problemu z włosami przesuszonymi. Bywa i tak, że ich końcówki są po prostu spalone. Jeśli zatem chcemy nadal prostować włosy, a jednocześnie mniej obawiać się o ich stan, powinniśmy zainteresować się rozwiązaniami przygotowanymi przez profesjonalistów. Ci mogą nam zaoferować naprawdę wiele, a hitem ostatnich lat bezsprzecznie jest prostowanie keratynowe.

Prostowanie włosów keratyną

Pierwsze informacje na jego temat pochodziły z Brazylii i to właśnie z tego kraju przybyły pierwsze skuteczne rozwiązania. Nic zresztą dziwnego, że brazylijskie prostowanie włosów tak szybko zdobyło sobie entuzjastów, skoro zakłada ono nie tylko samo prostowanie, ale również odpowiednie odżywianie i odbudowę włosów. Pomocna okazuje się w tym kontekście keratyna, a więc białko będące naturalnym budulcem naszych włosów. Wiele problemów z naszymi włosami jest spowodowanych właśnie przez niedobór keratyny. Tak jest choćby z puszeniem oraz z przesuszaniem się włosów. Dzięki keratynowej terapii można mieć pewność, że słońce będzie lepiej chronione zarówno przez słońcem, jak i przed wilgocią. Pomysł opracowano przede wszystkim po to, aby pomóc Brazylijkom, nie minęło jednak wiele czasu, a okazało się, że mamy do czynienia z rozwiązaniem odpowiednim także dla włosów Europejek. Keratynowe prostowanie włosów można wykonać zarówno w salonie fryzjerskim, jak i w domu, nic zatem dziwnego, że pojawia się pytanie o to, które rozwiązanie możemy uznać za lepsze. Okazuje się, że nie ma jednej tylko odpowiedzi na nie, wiele zależy bowiem od tego, jakie są nasze potrzeby. Jeśli zależy nam przede wszystkim na odżywczej terapii, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby keratynowe prostowanie włosów miało miejsce w naszym domu.

Bezpieczne keratynowe prostowanie włosów

Profesjonalne produkty to keratynowego prostowania włosów

Nie możemy jednak zapominać o tym, że mamy do czynienia z terapią, która wymaga pewnej ostrożności, dobrze jest więc upewnić się, że wykorzystujemy produkty, które są bezpieczne i zostały już sprawdzone. Na szczęście, dobre wcale nie musi oznaczać drogie, w sprzedaży nie brakuje więc solidnych zestawów, które możemy sobie kupić za zaledwie kilkadziesiąt złotych. W zestawach najczęściej znajduje się szampon oczyszczający, odzywka oraz preparat keratynowy, dobrze jest jednak zaopatrzyć się także w pędzelek do nakładania preparatów na włosy, grzebień, prostownicę oraz suszarkę. Nie możemy też zapominać zarówno o rękawiczkach ochronnych, jak i o maseczce, mamy bowiem do czynienia z preparatami, które są w stanie podrażnić zarówno nasze oczy, jak i skórę, jeśli ta nie będzie odpowiednio przygotowana do zabiegu.