Krem nawilżający to podstawowy kosmetyk do pielęgnacji twarzy i powinien znaleźć się w łazienkowej szafce każdej kobiety. Wybór tych preparatów jest tak ogromny, że niejednokrotnie powoduje dezorientację użytkowniczek. Czym powinien charakteryzować się dobrym krem nawilżający?

Dobór kremu do rodzaju cery

Cera tłusta, sucha, wrażliwa lub mieszana – każda z nich posiada inne cechy i wymaga dedykowanych środków pielęgnacyjnych. Na szczęście producenci kosmetyków znacznie ułatwiają zakupy, oznaczając na opakowaniu dokładne przeznaczenie produktu. Dobry krem nawilżający stanowi ochronną barierę dla skóry. Dobrze dobrany specyfik wykazuje wysoką skuteczność, dlatego też powinien być codziennie stosowany. Jaka jest optymalna zawartość słoiczka?

Antyoksydanty

Krem zawierający przeciwutleniacze znacząco wpływa na wolniejsze starzenie się skóry. Jest polecany w zasadzie kobietom w każdym wieku. Gdzie znajdują się wolne rodniki? Krem będzie skuteczny, jeśli w jego składzie znajdzie się m.in. wyciąg z rumianku, owoc dzikiej róży, witamina C, E lub A.

Dobry krem nawilżający – jak go wybrać?

Składniki wiążące wodę ze skórą

Beztłuszczowe środki, które wiążą wodę ze skórą, noszą nazwę humektantów. Dzięki temu skóra jest wygładzona i zmiękczona, co pomaga utrzymać jej elastyczność. Do takich składników należy m.in. gliceryna, wazelina, a także olejek jojoba czy olej kokosowy.

Filtr SPF

Obowiązkowy składnik w kremie, który należy stosować przez cały rok. Kobiety nie tylko latem narażone są na promieniowanie słoneczne. Negatywne skutki wyglądu skóry można odczuć również przy ekspozycji na sztuczne oświetlenie. Aby uniknąć niszczenia włókien kolagenowych, a co za tym idzie – szybsze go starzenia się skóry – warto zaopatrzyć się w krem z wysokim filtrem SPF.

Bez zbędnych dodatków

Pielęgnacja twarzy powinna opierać się na kremach o dobrym składzie. Coraz częściej w sprzedaży są produkty pozbawione barwników czy substancji zapachowych. Równie dobrą ofertę stanowią kremy bez alkoholu oraz zbyt wielu kwasów, które mogą być środkami potencjalnie drażniącymi delikatną skórę twarzy.