Profesjonalne farby do włosów, są nieodłącznym elementem każdego salonu fryzjerskiego, który stawia na wysoką jakość realizowanych usług. Każda z nich, powinna zostać wcześniej odpowiednio przetestowana, aby skutecznie zmniejszyć ryzyko niepowodzenia farbowania włosów. Na rynku możemy wyróżnić dwa typy farb: drogeryjne, oraz profesjonalne. Które wybrać i czym się one różnią?

Farby drogeryjne

Są one zazwyczaj tańsze od farb profesjonalnych. Najtańsze farby otrzymamy już za 10 - 15 zł, a te z górnej półki już w przedziale 20 - 35 zł. Stosowanie farb drogeryjnych spowoduje, że odcień naszych włosów finalnie będzie ciemniejszy od pudełkowego i tego ze wzornika. Niestety, jedną z wad farb drogeryjnych jest to, że często do naszej fryzury dostają się kolory rude, lub żółte, które skutecznie odpychają wiele klientek. Ponadto, farby te, mogą znacząco niszczyć i wysuszać włosy, przez co należy je stosować z umiarem, gdyż długotrwałe używanie sprawia, że struktura naszych włosów zaczyna się niszczyć. Natomiast do jednych z głównych zalet farb drogeryjnych, możemy zaliczyć to, że są one dostępne praktycznie wszędzie. Dostaniemy je w każdej drogerii i w dodatku w rozsądnej cenie.

Farby profesjonalne

Są to farby, które dostaniemy wyłącznie w hurtowniach fryzjerskich. Mamy, zatem pewność, że na pewno pochodzą one z wiarygodnego źródła i nie ma zbyt dużego ryzyka, że będą one zawierały szkodliwe substancje dla naszych włosów. Jeżeli chodzi o cenę, to profesjonalne farby do włosów kupimy od 35 zł w górę. Oczywiście są one droższe od farb drogeryjnych, lecz należy pamiętać, że farby od profesjonalistów, nie niszczą i nie wysuszają włosów, ale chronią je i pielęgnują. Ponadto, można w skuteczny sposób przewidzieć, jaki będzie końcowy efekt naszego farbowania. Farby te, były wielokrotnie testowane, co pozwoliło na dobranie odpowiednich dawek farby, aby otrzymany kolor był jak najbardziej podobny do wzornikowego. Kolejną zaletą jest to, że profesjonalne farby do włosów, posiadają możliwość, uzyskania bardzo pokaźnej palety możliwych kolorów. Jeżeli chcemy, aby na naszej głowie widniały ciepłe barwy, to profesjonalne farby, będą dla nas najlepsze. Podobnie, jeżeli marzy nam się posiadanie włosów w zimnych kolorach.

Jedną z wad farb profesjonalnych, bez wątpienia jest to, że muszą one być obsługiwane przez profesjonalistów, którzy posiadają fachową wiedzę i doświadczenie z tego zakresu. Jeżeli mieszanka farby zostanie przygotowana przez osobę, która kompletnie nie zna się na rzeczy, może to spowodować efekt odwrotny od zamierzonego. Warto, zatem oddać się w ręce profesjonalisty.

Farby drogeryjne czy profesjonalne – co wybrać?

Którą farbę warto wybrać?

Zdecydowanie preferowanym wyborem powinna być profesjonalna farba do włosów, ze względu na swoją jakość i trwałość. Farby te, są zazwyczaj bardzo drogie i muszą być wykorzystywane przez profesjonalistów, aby uzyskać zamierzony efekt. Pomimo, że wizyta u fryzjera będzie generowała dodatkowe koszty, mamy pewność, że będziemy w pełni usatysfakcjonowane, a nasze włosy na pewno będą zdrowe i lśniące. Z drugiej strony farby drogeryjne są tanie i mogą być używane nawet przez osoby początkujące.

Partnerem artykułu są Wyczesani.com oferujący profesjonalne farby do włosów - więcej na wyczesani.com.