Garnitur wydawać się może być prostym zakupem z pozoru, ponieważ w praktyce rzadko zdarza się, że napotkamy taki od razu idealny. Zwykle trzeba modyfikować rozmiary marynarek czy spodni, by wyglądać w nich naprawdę dobrze, ponieważ kobiety najczęściej podkreślają, że lubią swoich mężczyzn w garniturach.

Proste zasady

Trzeba pamiętać o tym, że dobrze skrojony garnitur to najważniejsza sprawa. Często spotyka się mężczyzn, którzy mają źle dobrane garnitury. To najczęściej za szerokie ramiona, zbyt wąska talia i zbyt szerokie i długie nogawki spodni. Prawda jest taka, że lepiej mieć jeden dopasowany do nas garnitur, aniżeli kilka zupełnie do nas niepasujących. Warto pamiętać o jakości, coraz częściej zarzucani jesteśmy poliestrowymi garniturami, które są może i tanie, ale zupełnie nie przepuszczają powietrza. Też nie chodzi, by popadać w paranoję jeżeli garnitur będzie miał w składzie jakąś domieszkę poliestru. Najważniejsze, by w jego składzie nie królowały sztuczne materiały. Choć garnitur ze 100% wełny to renoma wśród garniturów. Przede wszystkim dlatego, że jest on oddychający, więc na nim nie będzie widać plam, gdy będzie nam gorąco. Jeżeli sylwetka ulegnie zmianie po pomoc zawsze można udać się do krawcowej, która przywoła garnitur do dawnej świetności.

Jak wybrać odpowiedni garnitur?

Jak dobrać rozmiar garnituru?

Jest kilka kryteriów, którymi należy kierować w doborze garnituru. Po pierwsze mankiet koszuli powinien być dłuższy o centymetr od rękawa marynarki. Wybierając marynarkę powinno się zastosować zasadę dłoni, tzn. pod zapiętą marynarką powinna zmieścić się dłoń osoby, która będzie jej właścicielem. Górny guzik marynarki, która posiada dwa guziki powinien być na wysokości pępka. Jeżeli osoba ma krótsze nogi to wówczas guzik ten może mieścić się 3 cm ponad pępek. Kupując marynarkę warto zwrócić uwagę na linię ramion, nie powinna wykraczać poza nie, a często takie się spotyka na polskich ulicach. Trzeba mieć świadomość, że nie ma złych garniturów, za dużych, czy za małych. Są one po prostu w takich sytuacjach źle dopasowane.