Biała męska koszula to taki element ubioru, który obowiązkowo powinien znaleźć się w szafie każdego mężczyzny. Taka koszula daje, bowiem mnóstwo możliwości stylizacyjnych. Co zatem warto wiedzieć na ten temat?

Biała koszula męska – dlaczego warto ją mieć w swojej szafie?

Należy przede wszystkim podkreślić, że biała koszula doskonale nadaje się nie tylko na oficjalne okazje, z powodzeniem można nosić ją także do chinosów czy dżinsów. Bała koszula w casualowym wydaniu sprawdza się naprawdę bardzo dobrze, a wszystko to, dlatego, że jest ona niesamowicie uniwersalnym ubraniem. Wielu mężczyzn chętnie zakłada ją do stylizacji formalnych i półformalnych, ponieważ biała koszula uważana jest za symbol elegancji i nienagannego wyglądu. Warto zaznaczyć, że zgodnie z psychologią kolorów osoba w białej koszuli odbierana jest, jako osoba uczciwa i wiarygodna.

Biała koszula, jako ważny element w męskiej garderobie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie białej koszuli?

Podczas wyboru białej koszuli warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość jej wykonania. Niezwykle istotny jest także materiał, z jakiego zrobiona jest koszula. Dużą popularnością ze względu na wysoki komfort noszenia cieszą się zwłaszcza koszule wykonane z bawełny i z lnu. Należy również podkreślić, że koszula wykonana z lnu i bawełny bardzo dobrze układa się na sylwetce, a ponadto jest odporna na rozciąganie. Przy zakupie koszuli warto także zwrócić uwagę na typ kołnierza, ten najbardziej klasyczny i jednocześnie najbardziej uniwersalny określany jest mianem Kent. Taki kołnierz wyróżnia się długimi i wąsko rozstawionymi wyłogami. Podczas wyboru koszuli pamiętajmy o tym, że na ważne spotkania biznesowe dobrze jest wybrać białą koszulę z kołnierzykiem włoskim, w przypadku smokingów, fraków czy surdutów doskonale sprawdzi się koszula z kołnierzykiem łamanym, zaś w stylizacjach smart casual warto postawić na koszule z kołnierzem z guzikami. Biała koszula musi być także właściwie dopasowana do sylwetki, nie może być ani zbyt ciasna, ani zbyt luźna. Biała koszula w żadnym wypadku nie powinna opinać brzucha.