Podróż rządzi się swoimi prawami i innymi gadżetami, które ułatwiają funkcjonowanie życia w trakcie podróży biznesowych czy prywatnych. Zwykle należą do nich plecak antykradzieżowy na laptopa, mikro powerbank, bezprzewodowe słuchawki, butelka z funkcją oczyszczania wody, wirtualna klawiatura czy inne.

Podstawa każdego pracownika IT- plecak antykradzieżowy

W trakcie podroży napotyka się na wielu czających się złodziejów, którzy czyhają by coś ukraść. Łatwo jest zawęszyć coś z plecaka, ponieważ w tłumie nie jesteśmy w stanie co chwilę trzymać uporczywie zamka i go kontrolować. Świetnym rozwiązaniem jest plecak antykradzieżowy na laptopa, który posiada odpowiednie zabezpieczenie zamków przed ewentualnym dostępem lub takie jeszcze z dodatkową ilością kilku kieszeni, które są łatwo dostępne. Takie plecaki są wyprodukowane z wodoodpornego materiału, które świetnie poradzą sobie w każdych warunkach atmosferycznych. Warto przed zakupem takiego plecaka dokładnie sprawdzić, czy plecak pomieści swojego laptopa, sprawdzając jego wymiary i wymiary komputera.

Bez powerbanku ani rusz

Kolejnym niezbędnym gadżetem jest powerbank, czyli zewnętrzny, mobilny bank energii, który utrzyma nasze elektroniczne narzędzia przez znacznie dłuższy okres czasu bez konieczności zasilania ich do ładowarki. To gadżet, na którym nie powinno się oszczędzać, ponieważ im większa pojemność tym dłużej będziemy mogli cieszyć się energią z niego pobieraną. Najważniejsze, by przed każdą podróżą go naładować, bo inaczej nie będzie spełniał swojej roli. Pomocne jest wybranie takiego banku energii, który posiada diodę, która pokazuje ile energii jeszcze ma w sobie.

Męskie gadżety podróżne

Bezprzewodowe słuchawki niezbędne na podróż

Trudno wyobrazić sobie podróż samolotem, szczególnie długodystansową bez dobrych, bezprzewodowych słuchawek. Bardzo dobre opinie zbiera model Bose Quiet Comfort, które zapewniają słuchanie muzyki w jak najlepszej czystości i jakości. Dodatkowo, co pomaga przetrwać podróż z głośnymi pasażerami, są one dźwiękoszczelne, redukują hałas pochodzący z zewnątrz. Osoby, które mają problem z wyciszeniem i snem w trakcie podróży zdecydowanie powinny przemyśleć zakup tego rodzaju słuchawek, dzięki nim podróż staje się znacznie komfortowa i relaksująca.

Butelka z funkcją oczyszczania wody

Jest to wybawienie dla wszystkich miłośników podróży. Chyba nikt z podróżujących nie chce spędzić swojego pobytu, chorując na grypę żołądkową, a tak niestety się dzieje, gdy zakosztujemy wody z innego rejonu, która zwykle jest zanieczyszczona i niezdatna do spożycia. Butelka z funkcją oczyszczania wody filtruje wodę w 60 sekund i oczyszcza ją za pomocą promieni UV. To wyjątkowy gadżet, który zapewni sobie bezpieczeństwo w trakcie podróży.

Wirtualna klawiatura

Są osoby, które muszą pracować w trakcie podróży i podczas jej muszą wykonać różne obowiązki. Doskonałym wsparciem okaże się wirtualna klawiatura, która nie wymaga taszczenia ze sobą całego sprzętu w tym laptopa, ponieważ można ją użyć, synchronizując ją z innym urządzeniem mobilnym, takim jak smartphone czy tablet. Wystarczy tylko kawałek płaskiej powierzchni i można pracować lub sprawdzić potrzebne informacje.