Odpowiednio dobrana suknia ślubna ma bardzo duży wpływ na wygląd całej sylwetki, a także na samopoczucie panny młodej. Ponadto jej wybór to często bardzo emocjonujący moment, który na długo zapada w pamięci. Jednak rosnące emocje oraz presja, by dobrze wyglądać, często utrudniają podjęcie najlepszej decyzji. Dlatego istnieje kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym można łatwo znaleźć idealną kreację i zyskać pewność, że tego wyjątkowego dnia będziemy się dobrze czuć w przygotowanej stylizacji.

Jak dobrać suknię ślubną do sylwetki?

Różne fasony sukni ślubnych i ich dopasowanie do budowy ciała - czym się kierować podczas zakupów?

Wybierając suknię ślubną, warto pamiętać, że każda sylwetka jest inna i fasony, które dobrze prezentują się na modelce, mogą wyglądać zupełnie inaczej po przymierzeniu. Ponadto bardzo duże znaczenie ma wybór odpowiedniego rozmiaru. Zbyt ciasna suknia podkreśli wszystkie mankamenty sylwetki i dodatkowo nie będzie wygodna podczas tańca czy siedzenia. Z kolei obszerne modele nie pozwalają na wyróżnienie największych zalet naszej figury. Dlatego godną uwagi propozycją są salony mody ślubnej, które oferują szycie sukni na miarę lub dopasowanie wybranych modeli do sylwetki panny młodej.

W ostatnich latach niesłabnącą popularnością cieszą się suknie ślubne o fasonie księżniczki lub utrzymane w kształcie literki A. Są to modele, które mają dopasowaną górę i rozkloszowany dół. Dzięki temu pięknie podkreślają talię i sprawiają, że sylwetka wydaje się bardziej proporcjonalna. Ponadto maskują delikatne niedoskonałości figury, wpływając na większe poczucie pewności siebie. Z tego powodu będą godnym uwagi wyborem dla większości panien młodych.

Inną ciekawą propozycją jest fason rybki, który podkreśla całą figurę, a wiele panien młodych uważa go za najbardziej kobiecą propozycję. Niesłabnącą popularnością cieszą się modele z trenem, który wydłuża sylwetkę. Do tego typu sukienki warto dobrać stonowane dodatki oraz eleganckie upięcie włosów. Duże znaczenie mają również buty, których wysokość warto dopasować do długości sukni ślubnej.