Regularne nakładanie makijażu niestety wysusza skórę twarzy. Dlatego konieczne jest dokładne zmywanie kosmetyków przed pójściem do łóżka. Mile widziane są ponadto maseczki, toniki oraz nawilżające kremy. Warto ponadto cyklicznie poddawać się zabiegowi mikrodermabrazji, w którym głównym celem jest oczyszczenie całej powierzchni skóry twarzy.
Gdzie wykonuje się zabieg mikrodermabrazji?
Na zabieg mikrodermabrazji można zgłosić się do gabinetu kosmetycznego lub lekarskiego. To całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny rodzaj peelingu. Wyrównuje on koloryt, pozbawia niedoskonałości oraz poprawia ogólny wygląd skóry twarzy. Cena jest bardzo przystępna, a efekty zadowalające. Uszkodzony naskórek jest usuwany za pomocą wiązki mikrokryształków. Wszystkie ruchy są bardzo precyzyjne, a przy okazji pobudza się wytwarzanie kolagenu. Dzięki temu skóra staje się o wiele bardziej elastyczna i promienna. Ponadto mikrodermabrazja uskutecznia zniwelowanie trądziku, przebarwień i blizn. Zabieg może być przeprowadzany na innych częściach ciała, na przykład szyi, nogach, dekolcie, czy plecach. Często korzystają z niego osoby borykające się z cellulitem oraz rozstępami.
Jak przygotować się mikrodermabrazji?
Przed zapisem na zabieg należy uwzględnić kilka kwestii, pierwszą jest ocena stanu skóry. Jeżeli nie ma na jej powierzchni żadnych stanów zapalnych, można poddać się mikrodermabrazji. W okresie pięciu dni przed udaniem się na zabieg nie można doprowadzić do podrażnień naskórka. Dlatego odradza się aplikację wszelkiego rodzaju kremów do depilacji, czy innych kosmetyków. Warto również zrezygnować z opalania naturalnego oraz w solarium. Istnieje wówczas ryzyko poparzenia, co stanowi przeszkodę do poddania się zabiegowi. Z uwagi na działanie kryształków, oczy pacjentki powinny być chronione specjalnymi okularami. Przed przyłożeniem głowicy do twarzy należy dokładanie oczyścić skórę z wszelkich kremów, czy makijażu. Idealny do tego celu jest roztwór kwasu bornego, ewentualnie spirytus. Skutecznie można się wówczas pozbyć nadmiaru sebum.