Olejowanie włosów to obecnie ulubiony zabieg wielu kobiet. Nie dość, że jest na tyle prosty, że można go wykonać całkowicie samodzielnie, to jeszcze nie wymaga dużych nakładów finansowych. Kluczowe składniki znajdziesz w domu. Chcesz poznać porady dotyczące olejowania włosów na mokro? Zapraszam do lektury.

Cierpliwie do celu

Osoby, które rozważają dopiero zabieg olejowania włosów, powinny wiedzieć, że przeznaczony jest on dla cierpliwych i systematycznych. Jeśli żyjesz w biegu i nie poświęcasz zbyt wiele uwagi kondycji swoich włosów, olejowanie może się u ciebie nie sprawdzić. Regularne olejowanie na mokro przynosi wspaniałe efekty, na które trzeba poczekać co najmniej 4-5 tygodni.

Metody na olejowanie włosów

Zabieg olejowania włosów można wykonać w dwojaki sposób. Zarówno olejowanie na mokro, jak i na sucho, mają swoje zalety. Sprawdź zatem, która z nich będzie dla ciebie wygodniejsza.

Olejowanie na sucho to nic innego jak aplikacja oleju na czyste i umyte włosy. Taflę pokrytą olejem należy przykryć ręcznikiem lub czepkiem na co najmniej kilka godzin. Ze względu na czasochłonny zabieg, poleca się go wykonywać wieczorem, pozostawiając włosy w czepki na całą noc. Rano produkt należy spłukać, a głowę porządnie umyć szamponem.

Olejowanie włosów na mokro wymaga nieco mniej czasu, ale z kolej rezultaty pojawią się nieco później, niż w przypadku metody wymienionej powyżej. Olejowanie na mokro zajmie ci nie więcej niż godzinę.

Pielęgnacja włosów – olejowanie na mokro 

Jak olejować włosy na mokro?

Przygotowanie wszystkiego zajmie ci dosłownie parę sekund. Do miski nalej ciepłej wody i dodaj porcję oleju. Jeśli jeszcze nie olejowałaś nigdy włosów, zacznij od oliwy z oliwek lub oleju roślinnego, który posiadasz w kuchni. Bardziej zaawansowane panie mogą poeksperymentować z olejem lnianym, kokosowym lub z pestek winogron. Zanurz w misce włosy na kilka minut, po czym dokładnie odciśnij nadmiar roztworu. Zawiń teraz włosy w turban lub przykryj foliowym czepkiem na pół godziny. Po tym czasie możesz umyć głowę szamponem i zostawić do wyschnięcia. Nie używaj suszarki, która może zniszczyć cały efekt.

Opcjonalnie możesz nałożyć maskę lub ulubioną odżywkę. Ważne, aby włosy nawilżyły się pod przykryciem przez minimum 30 minut. Po tym czasie zaaplikuj na włosy odżywczy kosmetyk i zawiń na kolejne 30 minut.

Przy olejowaniu na mokro ważne jest, aby woda z olejem w misce była dość ciepła. Dzięki temu składniki odżywcze zawarte w oleju wnikną głęboko we włosy, silnie je nawilżając. Tafla będzie potem gładka i lśniąca.