Jeśli jesteś posiadaczką krótkich włosów, z pewnością wiesz, ile czasu zajmuje ich codzienna stylizacja. Zupełnie nie wiadomo, skąd wzięło się przekonanie, że to długie włosy są bardziej oporne na układanie. Jeśli szukasz sprawdzonych porad na ułożenie krótkiej fryzury, znajdziesz je poniżej.

Codzienne zmagania przed lustrem

Dla tych z pań, które zechcą polemizować o kwestii długości włosów, przedstawiam codzienną sytuację przy porannej toalecie: kobieta o długich włosach w kilka minut wyczaruje zachwycające, proste upięcie, poświęcając resztę czasu na pozostałe przygotowania do pracy. Kobieta o krótkich włosach natomiast musi poświęcić znaczną część poranka na stylizację oraz utrwalenie efektów swojej pracy, co bywa niezwykle czasochłonne. Czy nadal uważasz, że długowłose mają trudniej?

Wybór uczesania

Jeśli wiesz, jak dbać o włosy krótkie możesz bez przeszkód zafundować sobie fryzurę znacznie skracając włosy. Nie podejmuj jednak samodzielnych decyzji, lecz udaj się do profesjonalnego zakładu fryzjerskiego, w którym styliści doradzą ci najlepsze dla ciebie cięcie.

Profesjonaliści po licznych szkoleniach bez problemu dobierają fryzurę do wzrostu oraz kształtu twarzy. Będąc w tak dobrych rękach, możesz liczyć na fachowe rady związane z dalszą pielęgnacją włosów. Fryzjer znajdzie ci taką fryzurę, w której będziesz czuć się znakomicie, nie poświęcając zbyt wiele czasu na jej układanie. Jeśli przychodzisz ze swoim pomysłem na fryzurę, dokładnie omów ją ze stylistą.

Aby zminimalizować czas przed lustrem

Każda z nas lubi się stroić, lecz nie w chwili, kiedy nagli nas czas. Poniżej znajduje się niedługa lista porad, dzięki której dowiesz się, jak efektownie dbać o półdługie włosy oraz krótką fryzurę.

  • jest kluczową kwestią, na którą powinnaś zwrócić uwagę. Odstaw produkty z SLS/SLES na rzecz tych o łagodnym działaniu. Te drugie mogą być stosowane codziennie i nie przetłuszczają skóry głowy. Wystrzegaj się także szamponów z ziołowym składem
  • Zadbaj o dietę i odpowiednie suplementy, dzięki którym zagęścisz swoją czuprynę. Krótkie włosy niekorzystnie prezentują się, gdy pasma są przerzedzone. Do codziennej pielęgnacji włącz również odżywcze maseczki oraz nawilżające odżywki, które uniosą włosy u nasady
  • Wykonuj masaż głowy przy codziennym jej myciu. Pobudzisz dzięki temu mieszki włosowe do pracy, co będzie skutkować większą ilością włosów
  • Nie zapominaj o olejowaniu włosów. Tak spora dawka dobroczynnych składników znacząco wpłynie na kondycję twoich pasm

Czym utrwalić fryzurę

Aby poranne zmagania zachowały się do wieczora w odpowiednim stanie, należy je solidnie utrwalić. Nie chodzi tu wcale o silny lakier. Uczesanie zachowasz na długo stosując żel mrożony lub żel z siemienia lnianego, albo lekką piankę do włosów.

Pielęgnacja włosów krótkich

Cięcie uniwersalne

Jeśli nie możesz zdecydować się na uczesanie, sprawdzoną opcją jest fryzura z przedziałkiem na bok. Sprawdza się niemal zawsze, o ile twoje włosy nie puszą się. W takiej fryzurze wszędzie będziesz wyglądać dobrze.