Sfera seksualna pełni niezwykle istotną rolę w naszym codziennym życiu i funkcjonowaniu. Związane z nią problemy mogą negatywnie wpływać na jakość naszego życia, obniżać samoocenę, a nawet doprowadzić do depresji. Wszystkie osoby z Krakowa i okolic, które napotykają problemy z funkcjonowaniem w tej sferze życia, powinny rozważyć skorzystanie z pomocy specjalisty, jakim jest seksuolog. Zapozna się on z problemem oraz wskaże sprawdzone sposoby jego rozwiązania, co pozwoli przywrócić radość z kontaktów intymnych oraz pozytywnie wpłynie na ogólną jakość naszego życia.

W czym może zaoferować pomoc seksuolog?

Seksuolog jest specjalistą z dziedziny seksuologii, czyli nauki zajmującej się bezpośrednio sferą życia seksualnego człowieka. Oferuje praktyczne wsparcie wszystkim osobom, które borykają się z różnego rodzaju problemami związanymi z seksem i kontaktami intymnymi z drugim człowiekiem. Zajmuje się zarówno leczeniem fizycznych problemów natury seksualnej, do których należą m. in. zaburzenia erekcji, pochwica, przedwczesny wytrysk, problemy z osiąganiem orgazmu itp., jak i tych natury psychologicznej, np. seksoholizmu, problemów z akceptacją własnej tożsamości płciowej, zaburzeń popędu seksualnego i wielu innych.

Do seksuologa w Krakowie warto więc udać się w każdej sytuacji, kiedy seks przestaje dawać nam satysfakcję, mamy problemy z samoakceptacją w tej sferze lub napotykamy trudności, które uniemożliwiają nam odbywanie satysfakcjonujących kontaktów seksualnych. Porady specjalisty warto zasięgnąć również w sytuacji, kiedy seks przestaje być jedynie elementem codzienności i normalną aktywnością, lecz staje się obsesją, której nie jesteśmy w stanie pohamować lub wręcz przeciwnie, nie odczuwamy już ochoty na kontakty intymne z ukochaną osobą.

Pierwsza wizyta u seksuologa w Krakowie – kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty?

Jak wygląda wizyta u seksuologa w Krakowie?

W każdym polskim mieście znajdziemy specjalistów z zakresu seksuologii, którzy udzielą nam potrzebnego wsparcia. Z usług seksuologa w Krakowie możemy skorzystać zarówno bezpłatnie, jak i wybrać się na płatną wizytę prywatną. Jeśli zależy nam na czasie, ta druga opcja jest zdecydowanie bardziej warta rozważenia, gdyż wizyty są realizowane na bieżąco, bez długiego czasu oczekiwania, co ma szczególne znaczenie w przypadków problemów z funkcjonowaniem w sferze intymnej.

Pierwsza wizyta zazwyczaj opiera się na wywiadzie, w trakcie którego seksuolog dokładnie zapoznaje się z sytuacją pacjenta, jego problemami i oczekiwaniami. Lekarz zadaje szczegółowe pytania na temat życia intymnego pacjenta, jego stanu zdrowia, chorób i przyjmowanych leków oraz problemu, z którym pacjent zgłosił się na wizytę. Bardzo ważna jest tu szczerość, gdyż tylko poznając dogłębnie nasz problem, specjalista będzie w stanie zaproponować adekwatną terapię, która pozwoli szybko wrócić do pełni zdrowia. W zależności od postawionej diagnozy, seksuolog może zlecić pacjentowi psychoterapię, wypisać leki, a także udzielić praktycznych wskazówek dotyczących technik współżycia.

Partnerem artykułu są Gabinety Rozwoju oferujące usługę seksuolog kraków.